Ал і Бйорн. Місто. Танерос.

Повернутись назад

Бйорн прокинувся під вечір від чужого галасу. Він сонно припіднявся на ліжку і одним розплющеним оком зиркнув у бік Ала. Той спав на сусідньому ліжку мертвим сном, пускаючи слину на подушку. Руде волосся, у сутінках, стирчало вусібіч, як полум’я у багатті. Після вчорашнього аншлагу у цьому гостьовому дворі, вони ледь доповзли під ранок на другий поверх, до своєї кімнати. А все тому, що спершу відіграли увесь свій репертуар, а потім Ал напився, як остання собака, і приставав до котроїсь із дівчат. За це і відхопив смачного ляпаса, але добре, що обличчя навіть не підпухло. Часом Бйорну здавалось, що його товариш сам забував, що проклятий і вів себе так, як звичайний широковідомий бард: загравав до жінок, пив наввипередки з іншими чоловіками і мірявся опісля з ними силою.

Бйорн кілька разів кліпнув, аби очі звикли до темряви і потер обличчя руками. Галас знадвору посилився і перейшов в крики. Менестрель повільно підійшов до вікна і легенько прочинив його – звідти  повіяло вечірньою прохолодою.

Знизу, під самим входом у гостьовий двір якась дівчина притисла за шию хлопця до стіни. Бйорн висунув голову із вікна, аби роздивитися ліпше, що там відбувалось і зміг охопити усю картину цілком. Було чутно крики, швидше схожі на люте гарчання.  

Звуки сварки посилювались і раптом між двома спалахнула іскра. О, ні! Не фігурально. А буквально. Дівчина запалила у руці вогняну кулю і фактично освітила нею обличчя хлопця. Бйорн впізнав у ньому їхнього сусіда, що зняв кімнату навпроти – Девіана. Він був досить приємним молодим хлопцем. Бйорн не міг цього пояснити, але Девіан мав якийсь дивний шарм, попри усю його зовнішність укриту шрамами. З першого погляду він хоч і здавався зверхнім і самовпевненим, але варто було із ним лише поговорити, як в ньому одразу можна було побачити хорошого і турботливого хлопця. А ось та, хто тримала його за шию – такого враження не справляла. І була за всіма ознаками рондальського походження.

Хто вона така і що тут забула у такий невчасний момент?

Ал знову перевернувся, відкинув ковдру і сонно зиркнув на товариша:

Ал закотив очі і прицмокнув:

Той неохоче одягнувся і посунув вслід за менестрелем, тихо наспівуючи собі під ніс свої коронні похабні куплети і находу налаштовуючи свій інструмент. Звук його лютні ширився, повільно спускаючись вниз, масивними кам’яними сходами. На першому поверсі був невеликий трактир. З десяток столів, розставлених то тут то там, за якими по-трохи збирались люди. Місце для імпровізованої сцени із бочками, в дальньому кутку біля виходу – пустувало, чекаючи на своїх музикантів. Праворуч від сходів - була  барна стійка, за якою їх зустрів власник гостьового двору. Як тільки він помітив чоловіків – розтанув у посмішці.

Вони пройшли повз столи до свого місця і впали на бочки. Бйорн взяв у руки ліру і почав щось легенько награвати.

В ту ж мить двері трактиру рипнули і в них, наче вихор увірвалась красива рудоволоса дівчина, розлючена, мов фурія. Висока, дорого одягнена, вона пронеслась через увесь трактир і попрямувала на другий поверх. Слідом за нею увійшла ще одна. Зовсім інакша. Невисока, худорлява. Одяг видавав у ній подорожню: зручне взуття, міцний плащ, хороший пояс із кріпленнями для речей. Вона була не просто дівчина, яка прийшла у місто із дорученням. Було у ній щось знайоме. Щось бродяче. Щось, що було і в них із Алом. Бйорн придивився уважніше: її чорне волосся, як смола спадало на плечі. Риси гострі, наче виточені із каменю. У карих очах блистів гнів. Менестрель одразу впізнав у ній ту, хто напав на Девіана.

Та сама рондальська Хранетелька,

Вона пройшла прямо до бару і сіла навпроти Отто. Усі погляди в трактирі були спрямовані на неї. Слідом, повільно пройшов Девіан, манірно, трохи знервовано і сів поруч. Дівчина гаркнула до нього. Навіть звідси Бйорн міг бачити, як між ними висіла напруга. Що ж вони не поділили?

Бард ствердно кивнув, і взяв інструмент до рук. Бйорн відчутно видихнув, побачивши, як Ал почав налаштовуватись. Спочатку ледь чутно перебирати струни, поринаючи у якийсь своєрідний транс. Він бачив, що кожного разу, коли Ал починав грати – він забував про все. Ніби скидав тягар власного життя із плечей і просто розслаблявся, римуючи рядки.

 

« У лісі блукали мисливці,

мисливців поїли вовки.

То хто тут кого уполює?

Мисливці вовків? Мисливці вовків?

Чи може таки навпаки? »

 

Чомусь зараз, цей початок старої балади звучав інакше. Враховуючи, що десь зовсім поруч у лісі блукав Орден, який полював на магів – хотілось, щоб сталось так, як у цьому куплеті. Аби звершилась справедливість.  Аби їх настигла така ж участь, якої вони бажають для Хранителів і кожен отримав по заслугам. Менестрель лише крутив свою ліру, під голос барда і думав, звідки у людей стільки ненависті і жорстокості до інших.

Люди по-трохи сходились.

Трактир наповнювався галасом і шумом розмов.

Десь із закутків по-трохи було чутно сміх. Люди хотіли відпочити. Відволіктись від постійного болю і горя. І вони з Алом могли їм у цьому допомогти. Могли дати їм трохи радості і розвеселити. Бард затягував веселі пісні, шкірячись для відвідувачів і збираючи похвальні поплескування по спині. Він крутився поміж ближніх до бочки столів, підтанцьовуючи і збирав талі.

 

«Ти можеш приласкати пса, корову, або кицьку,

але нічого не замінить жіночу пружну …

 

Скачи від радощів герой, вискакуй на коняку,

Бо як дівиця підмигнула – хапай її за… »

 

Трактир хором зареготів, бо вимовляв останні слова у куплеті, які було не важко додумати. Ще зо п’ять таких куплетів і трактир вибухнув оплесками. Бйорн посміхнувся, задоволений тим, що їм таки сьогодні вдалося добряче розвіяти їхні тривоги. Бард, якраз зірвав бурхливі оплески своїми похабними куплетами і вклонився. Вони з менестрелем відійшли від бочки і попрямували до бару, ручкаючись з присутніми.

Йому швидко налили пінту міцного елю і той, перехиливши його,  випив усе на одному подиху. Бйорн помітив, що та Хранителька сиділа біля бару, куди вони підійшли і щось невдоволено пила із кухля. Бард манірно промокнув рота кутиком своєї сорочки і повернувся до неї.  О, ні, цю дівчину треба було терміново рятувати.

 Бйорн почув уже знайому лукаву інтонацію у голосі  товариша і закотив очі. Дівчина ледь не хрюкнула від такого зухвальства.

«А вона не промах»: подумав Бйорн.

Дівчина засміялась. Щось було у її сміхові таке знайоме. Ніби наповнене сумом.

Менестрель швидко вказав поглядом  на двері, натякаючи що Алу треба відійти. Той неохоче зрозумів натяк.

Дівчина підняла брову і, з німим питанням в очах, зиркнула на менестреля.

Бйорн лише злегка всміхнувся і сів поруч з дівчиною. Він мусив якось попередити незнайомку про небезпеку. Та вона його випередила і першою почала розмову.

«Ще й як треба»; подумав Бйорн. Їм треба було якомога швидше покинути Танерос.  

Вона лише хмикнула і усміхнулась.

«Вона не знала»: усвідомив Бйорн. А отже їй треба було розповісти про те, що її тут чекало.

Дівчина вмить спохмурнішала і змінилась на обличчі. Здавалось, ніби воа картала себе за щось, відоме тільки їй.

Бйорна ніби вдарило батогом по спині… Він відчув дивну силу, що йшла від цієї дівчини. Здавалось, ніби ця сила заполонила собою увесь трактир і тисла на саме повітря.

Хельга на мить замислилась і впевнено відповіла:

Вони мусили так вчиняти. Але ніколи не вчиняли із хорошими людьми…

Чоловік кивнув у відповідь.

Дівчина піднялась сходами вверх і зникла разом із чорним псом у коридорі.

Бйорн відчував дивний після смак. Ніби він щойно у розмові з нею торкнувся чогось нестримного і неминучого… Він не почув, як Ал підійшов зі спини і здригнувся, коли той поклав йому руку на плече.

Менестрель зітхнув:

На ранок вони прокинулись і із свіжих чуток дізнались, що тієї ночі, чужа рондальська Хранителька, голіруч знищила Орден Аркану. Одну частину їхніх розтерзаних тіл знайшли мисливці, навколо багаття у лісі. Іншу ж частину було змелено разом із кістками – на ритуальномі місці, серед кола із пещер. А понівечене тіло глави Ордену знайшли окремо від усіх, підвішеним до дерева за ногу. Так, як він підвішував своїх жертв…

Око за око.

Смерть за смерть.

Чутки швидко ширились поміж людей і стали основою для нової балади про дівчину, що знищила зло.

Балади про Хельгу із Ойни.

13-07-2023, 10:39