Додатковий строк для прийняття спадщини визначили через два роки після смерті матері

Мати Марʼяни померла в тимчасово окупованому Донецьку ще у 2021 році. Сама ж Марʼяна приїхала на Вінниччину вже після повномасштабного вторгнення, у 2022 році. І одразу взялася за оформлення документів. Стала на облік як внутрішньо переміщена особа, отримала свідоцтво про смерть матері.

Після цього звернулася до управління Пенсійного фонду України, щоб їй виплатили пенсію матері за 2019-2021 роки, оскільки жінка не отримувала виплат, бо мешкала на тимчасово окупованій території. Проте в Пенсійному фонді Марʼяні пояснили, що для початку їй потрібно відкрити спадкову справу та оформити спадщину.

Утім і тут спадкоємиця зіткнулася з перешкодою: приватний нотаріус не прийняв її заяви про прийняття спадщини, оскільки вона пропустила встановлений законом шестимісячний строк.

У Козятинському бюро правової допомоги, куди жінка звернулася після візиту до нотаріуса, Марʼяні призначили адвокатку Ганну Кучер, яка співпрацює з системою БПД.

Адвокатка підготувала позов про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. У позові зазначила, що спадкоємиця пропустила встановлений термін з поважної причини.

«Моя клієнтка приїхала з тимчасово окупованої території наприкінці 2022 року. Спершу шукала житло, оформлювала документи, зокрема й свідоцтво про смерть матері. Тож вона з об’єктивних причин не могла вчасно звернутися із заявою про прийняття спадщини», — зазначила адвокатка.

Суд позов задовольнив, встановивши один місяць додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень № 133/1204/23.

vinnytsia.legalaid.gov.ua
Опубліковано: 22 сер. 2023. 12:47
0 коментарів
Коментарів немає! Ви можете написати перший коментар до цієї публкації!