Волонтери безоплатної правової допомоги

263 перегляда
Основне завдання волонтерів БПД – сприяти регіональним та місцевим центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги у здійсненні їхніх функцій. Волонтери допомагатимуть центрам забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги, проводити правопросвітницьку роботу, організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, реалізовувати інші повноваження у сфері захисту прав людини.
Чим займатиметься волонтер БПД?
Волонтери працюватимуть у сфері надання БПД, зокрема за такими напрямами:
 • братимуть участь у підвищенні правової свідомості, культури та обізнаності населення (правопросвітництво): інформуватимуть громадян про право на безоплатну правову допомогу та порядок його реалізації;
 • сприятимуть забезпеченню доступу громадян до безоплатної первинної та вторинної правової допомоги: допомагатимуть розміщувати інформацію, здійснюватимуть перенаправлення, комунікуватимуть з об’єднаними територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та спілками, благодійними фондами.
 • допомагатимуть налагодити взаємодію центрів з надання БВПД з партнерськими організаціями.
Хто може стати волонтером БПД?
Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, є дієздатними та добровільно виявили бажання надавати допомогу, підтримують і розділяють місію, бачення та цінності системи БПД. Особи віком від 14 до 18 років можуть долучитися до проєкту за згодою законних представників.
Які переваги матиме волонтер БПД?
Основними перевагами для волонтера БПД є:
 • отримає унікальний досвід здійснення волонтерської діяльності у сфері надання безоплатної правової допомоги;
 • познайомиться з системою надання БПД в Україні;
 • зможе пройти безкоштовне навчання (тренінги, курси, семінари тощо) як у сфері волонтерської діяльності, так і в правовій сфері;
 • розвине навички комунікації;
 • братиме участь у заходах, що проводить система надання безоплатної правової допомоги.
Як стати волонтером БПД?
Залучення особи до волонтерської діяльності у сфері надання БПД здійснюють центри з надання БВПД. Для цього потрібно послідовно пройти такі етапи:
 • заповнити анкету кандидата у волонтери: https://cutt.ly/hlq3RxH;
 • пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності»: http://academy.legalaid.gov.ua/ (для реєстрації слід ввести дані, які збігаються з інформацією в анкеті кандидата у волонтери);
 • отримати онлайн-сертифікат про успішне проходження курсу, який ви маєте надіслати до місцевого центру, з яким бажаєте заключити договір. Переглянути центри можна за посиланням: https://bit.ly/bpd_buro
Далі уповноважена особа центру перевірить документи кандидата у волонтери, зокрема документ, що посвідчує особу, сертифікат про успішне проходження дистанційного курсу та інші документи (про освіту, досвід роботи, проходження або закінчення курсів тощо) за наявності.
Після цього кандидата у волонтери запросять на співбесіду з керівником відповідного центру або уповноваженою особою.
Як проходитиме співбесіда?
Запрошення на співбесіду буде надіслане кандидату у волонтери на електронну пошту, яка була зазначена під час реєстрації.
Мета співбесіди – з’ясувати здатність людини до волонтерської діяльності, пов’язаної з відповідним напрямом співпраці, мотивацію, досвід роботи, освіту та інші відомості, що характеризують кандидата у волонтери.
Як оформлюються волонтерські відносини?
Якщо співбесіда пройде успішно, між волонтером та центром буде укладений договір про провадження волонтерської діяльності у сфері надання безоплатної правової допомоги. Під час укладення цього документу волонтер ознайомиться з пам’яткою щодо збереження конфіденційної інформації (персональних даних).
Договір укладається у письмовій формі та містить обов’язкові умови:
 • опис волонтерської діяльності (завдання);
 • період провадження волонтерської діяльності;
 • права та обов’язки сторін;
 • відповідальність за заподіяння збитків;
 • умови розірвання договору.
Після укладення договору з волонтером центр видасть йому посвідчення волонтера.
До журналу обліку волонтерів у сфері надання безоплатної правової допомоги буде внесено запис про включення особи до складу волонтерів.
Як буде організована діяльність волонтера?
Права та обов’язки центрів та волонтерів визначені в законах України «Про безоплатну правову допомогу», «Про волонтерську діяльність», Положенні про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 02 липня 2012 року № 967/5 та договорі про провадження волонтерської діяльності у сфері надання безоплатної правової допомоги.
Волонтери здійснюватимуть свої повноваження відповідно до умов договору та плану роботи волонтера у сфері надання безоплатної правової допомоги під керівництвом центру.
Завдання волонтерів визначатиме центр з урахуванням досвіду роботи, освіти, ділових якостей волонтерів та висловлених ними пропозицій. Очікується, що волонтери витрачатимуть на волонтерську діяльність 1–3 години на тиждень або не менше 4-х годин на місяць.
Як оцінюватиметься робота волонтера?
Про результати проведеної роботи волонтер інформуватиме уповноважених працівників центру. Інформація про результати волонтерської роботи зазначатиметься у звіті волонтера у сфері надання безоплатної правової допомоги, який подається до центру щомісяця, в паперовому або електронному вигляді.
У звіті зазначатиметься кількість виконаних завдань, розміщених авторських публікацій у ЗМІ та соцмережах, охоплення осіб під час проведених заходів, кількість осіб, яких перенаправлено до центрів з надання БВПД та бюро, а також загальна кількість витраченого часу на здійснення волонтерської діяльності.
Волонтера, який протягом тривалого часу добросовісно здійснюватиме волонтерську діяльність у сфері надання БПД, центр може відзначити подякою або грамотою, іншими заохочувальними відзнаками.
Єдиний номер контактного центру системи БПД 0 800 213 103
Детальніше про безоплатну правову допомогу за посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua
vinnytsia.legalaid.gov.ua
Опубліковано: 14 вер. 2022. 09:51
Основне завдання волонтерів БПД – сприяти регіональним та місцевим центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги у здійсненні їхніх функцій. Волонтери допомагатимуть центрам забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги, проводити правопросвітницьку роботу, організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, реалізовувати інші повноваження у сфері захисту прав людини.
0 коментарів
Коментарів немає! Ви можете написати перший коментар до цієї публкації!