Аудіозаписи з майбутнього

Анонімний оповідач проживає на території країни K, у якій було віднедавна запроваджено тоталітарний режим. У країні проводилися масові протести, на яких громадяни намагалися довести уряду те, що вони мають право на певну дію. Вони були проігноровані.
Анонімний оповідач - людина, яка спочатку була в лавах поліції, але пізніше покинула їх. Минуло двадцять п'ять років, і анонімний оповідач вирішив записати на диктофон свою версію того, що відбувається в країні до введення тоталітарного режиму, назвавши їх "Аудіозаписи з майбутнього".

Люди від свого незнання самі заточили себе в рамки, від цього уряд зумів їх обмежити у всіх можливих правах і тим самим зміг керувати ними. Ось нещодавно всім громадянам видали спеціальні браслети, як кажутьдля їхньої безпеки, є й ті, хто не збирається їх одягати, замість них вони роблять схожі на оригінал муляжі, але однаково поліція могла визначити, справжній браслет чи ні. Їх теж можна зрозуміти, вдягнувши браслет, людина проходить авторизацію, і уряд може стежити за пересуванням пішака, подейкують, що якщо вийти за межі свого району, то браслет почне підвищувати температуру і може залишити опіки на зап'ясті, проте громадяни сподіваються, що це всього лише чутки.люди почали утворювати щось на кшталт кланів, які були проти використання браслетів, цих людей залюбки шукала поліція для того, щоб покарати.

Так-с... Начебто ще пише... Сподіваюся не вимкнеться на середині запису. Продовжимо... Минуло кілька років і уряд запровадив реформу, в цій реформі розповідалося начебто про спеціальну територію для громадян, як клітка можна сказати, там можна було зняти браслет, саме там. Наскільки пам'ятаю, на той момент були й ті, хто був проти, ну і справді, навіщо нам якась клітка, ми що тварини?

Пізніше в місті з'явився так званий "невдаха", він тільки й говорив, що заслужить довіру уряду і скасує всі тоталітарні закони. Це популізм. Я навіть не можу його описати, давно не бачив, пам'ятаю одне! чорну залізну маску, він був як робот, напевно. Ще, здається, на руці, в нього був муляж, в очах багатьох громадян він став героєм.

Запитаєте, як це "заточили себе в рамки"? Та все просто, коли уряд вносив закони, які відбирали свободи громадян, вони просто сиділи і дивилися на це. Наче так воно й треба. Уряд після того, як видав браслети, отримав контроль над пересуванням громадян, а також зміг їх прослуховувати, оскільки в браслетах вбудований GPRS-модуль і нано-диктофон.

Здавалося б, усе йде до повстання народу, але ні. Цього не було, з'являлись якісь вискачки, які за гроші багатіїв робили демонстрації на площі міста, їх затримували і вони продовжували повторювати свої заворушення з певним інтервалом. Зазвичай це було раз на кілька місяців. Як можна бути настільки продажним виродком? Опозиції як такої в країні вже не було, а я нагадаю, на той момент країна ще була демократичною, хах, начебто.

Усе це урядове беззаконня тривало протягом кількох років, доти, доки держава не вжила нових заходів. Усі громадяни, хто виходить на головну вулицю і щось намагаються вигукувати, отримують сильний удар струмом, звісно ж, вони отримують удар струмом від того браслета, не постраждали лише ті, в кого був або прототип браслета, або його копія, що не виконувала того функціоналу, хоча мали ідентичний вигляд з оригіналом.

Хоч і надалі більшість населення перейшла на копії браслетів, все одно залишалися люди, які не могли собі дозволити купити копію, цим і користувалася влада. Страх людей отримати шоковий удар у руку зупиняв їх, що грало не в кращу сторону для народної опозиції.

Був місяць, коли було зовсім тихо. Цей місяць народна опозиція назвала "Місяцем Тиші"
Ні мітингів, нічого подібного. Народ вирішив місяць попрацювати, отримати заробітну плату, щоб надалі купити собі щось із їжі, або ж на те, щоб купити собі копію браслета.

Найстрашніші, напевно, для громадян дні були тоді, коли уряд вирішив зробити щось на кшталт параду техніки, тільки не на якийсь особливий день, типу День міста, щоб показати свою силу. Раптом допоможе і люди перестануть виходити.
Приплив людей зменшився після цього маневру урядової армії. На зло владі всі все одно слухали активістів.

Досі дивуюся, як цей старий диктофон записує мою маячню? Хах...
Ох... Щось я відволікся від теми своїх розповідей... Продовжимо напевно... Хоча, кому я це кажу, раптом мої аудіозаписи знайдуть через десять, або навіть сорок років! Яким уряд буде тоді, цікаво... Все ж, варто сподіватися, що все в країні буде нормально, як і раніше.

Ці записи знайшов і опублікував історик Р, через п'ятдесят років, після смерті анонімного оповідача.

Історик Р також мав президентські амбіції, після чого він став президентом країни О.
Під час передвиборчої компанії, Історик Р часто виступав, і багато говорив.

Історик Р говорив: Анонімний оповідач жив у жахливий час, під час брехні, під час диктатури. Зараз ми, прогресивне людство країни О, живемо на благо наших цінностей, а не для одного відсотка населення, повторюся, ми живемо на благо демократії, на благо нашої історії.
Як ми всі знаємо, через диктатуру, яка була за часів життя Анонімного оповідача, наша країна зникла з мапи світу, все через чортових диктаторів, які грабують нас, роблять з нас рабів, не дають нам нормально розвиватися для того, щоб ми були їм покірні.
Ми ще ніколи так не деградували, як за час правління диктатора Н. Для того, щоб нам повернути ті знання, які було втрачено, нам знадобиться щонайменше П'ЯТЬДЕСЯТ, А ТО І СТО РОКІВ. А все через те, щоб колись не звернули увагу на те, що наші права утискають.
Більше ми, люди країни О, не повинні допустити встановлення режиму диктатури в нашій країні, а якщо і будуть якісь прояви диктатури, то негайно повинні підніматися заради нашого майбутнього.

Анонімний оповідач у країні О став кумиром для всіх, від дітей до старших поколінь, які пам'ятають або читали про владу диктатури.

Відтоді в країні О процвітала демократія.

Кінець.

ihor
Опубліковано: 29 січ. 2023. 01:02
Анонімний оповідач - людина, яка спочатку була в лавах поліції, але пізніше покинула їх. Минуло двадцять п'ять років і анонімний оповідач вирішив записати на диктофон свою версію того, що відбувається в країні до введення тоталітарного режиму, назвавши їх "Аудіозаписи з майбутнього". (НЕ МАЄ НІЧОГО СПІЛЬНОГО З РЕАЛЬНІСТЮ, ВСІ КРАЇНИ, ЧИ ПЕРСОНАЖІ ВИГАДАНІ.)
0 коментарів
Коментарів немає! Ви можете написати перший коментар до цієї публкації!