Весілля

    Ми не спілкувались майже три роки. Жодного дзвінка, жодного повідомлення. І раптом вона написала: «Привіт! У цю суботу в мене весілля.»

    - Привіт. – Я відчув неприємний свербіж в животі. – Запрошуєш?

    - Ні. Просто хотіла, аби ти дізнався про це особисто від мене. Ми ж один одному не чужі люди. Та і я знаю, що ти інколи переглядаєш мою сторінку.

    Вона мала рацію.

    - Дякую, що сказала.

    Я закурив на балконі. Гіркий дим наповнив легені, і кров одразу понесла отруйний нікотин до мозку. В мене запаморочилось в голові. Слова її повідомлення стояли перед очима: «У цю суботу в мене весілля». Я знов його перечитав, намагаючись відчути її емоції, почути її голос. Жодного смайлу чи наліпки. Лишень бездушні слова. Навіщо вона написала? Чому хотіла, аби я дізнався про її весілля? Навіщо мені про це знати?

    Припікало березневе сонце. Я дістав сигарету та пішов до парку, розмірковуючи про наші відносини. Колись ми клялись одне одному в коханні, але час все розставив по своїх місцях. Я пригадав, як колись ми були на весіллі наших друзів. Наречена збиралась кидати свій букет. Дівчата зібрались разом. Я дивився на них з непорозумінням. Вона також вирішила взяти участь у цій дурній традиції. Квіти полетіти вгору. Вона підстрибнула та піймала їх. Я почув її дзвінкий сміх. Вона присіла поряд зі мною. У цю мить її очі сяяли від радості! Здавалось, вона спіймала не букет нареченої, а щонайменше золоту рибку. Вона дуже хотіла родину, дітей. А я все відкладав. Хотів спочатку «встати на ноги», побудувати кар’єру, мені здавалось що в нас ще дуже багато часу попереду. Зараз би я поводився зовсім по іншому.

Я дуже боявся, що вона мене покине, і мимоволі підштовхував її до цього. Ревнував без причини, злився через дрібниці, вимагав постійно доказів її любові. А треба було просто їй довіряти.

    Пачка цигарок майже спорожніла.

    У невеличкому кафе офіціант приніс мені попільничку та кухоль пива. Перший жадібний ковток. Я майже не відчував смаку напою, лишень його прохолоду. У моєму телефоні зберігалась купа її фото, став їх роздивлятись. Може написати їй? Але що? Що я й досі її кохаю? Написати, як кожного дня чекав, на її повідомлення? Як по декілька разів на день перевіряв пошту та месенджери? Написати, що я вважаю наше розлучення величезною помилкою, а себе йолопом, бо втратив її?

    Я замовив іще пива.

    Чи може написати, що я її ненавиджу! Що бажаю аби її чоловік виявився негідником та покидьком! Бажаю аби вона погладшала, аби її цицьки обвислі, і вона б нарешті втратила свою красу!

    - Палай у пеклі, білява стерво!

    - Ще щось бажаєте? – Несподівано біля мене з’явився офіціант, і я зрозумів, що сказав останню фразу вголос.

    - У вас є горілка?

    - Так, звісно.

    - П’ятдесят грамів, будь ласка.

    Все моє тіло стрепенулось від міцного алкоголю, у грудях стало гаряче.

    Чи може написати їй вірш Маяковського?

          «Увійшла ти,

          різка, мов «нате!»

          мордуючи рукавичок замшу;

          промовила:

          «Знаєте –

          я виходжу заміж».

          Що ж, виходьте.

          Гаразд.

          Покріплюсь.

          Бачите – спокійний який!

          Наче пульс

          покійників.»*

    Раніше вона полюбляла поезію.

    Я знову попросив горілки.

    - Може вам досить?

    - Ні... Ні… Зі мною все добре. – Я говорив повільно, ретельно підбираючи слова. – Тож несіть мені горілку.

    У кафе зайшли дві дівчини, та сіли за столиком навпроти. Я підійшов до них та посміхнувся: «Привіт, красуні. Познайомимось?».

    - Ні. Нема бажання.

    - Може, я вас чимось пригощу?

    - Ні. Не треба.

    - А може все ж таки пригостити?

    - Чого ти до них причепився? – Пролунав десь з боку грубий баритон.

    Я повернувся на голос: «А тобі яка різниця? Я просто хочу познайомитись.»

    - Дівчата ж тобі сказали, що вони не бажають знайомитись.

    - А чого ти за них вирішуєш. Ти взагалі хто такий? Ти комусь з них наречений, чи хлопець?

    Чоловік підвівся та підійшов до мене: «Відчепись від дівчат!»

    - А інакше що?

    Я не одразу зрозумів, що відбулося. Раптовий спалах світла перед очима, дзвін розбитого посуду. Потім різкий головний біль, верещання дівчат. Я впав на підлогу. Носом пішла кров. Я піднявся та спробував вдарити чоловіка. Нас швидко розняла охорона та вивела на вулицю. Струмені дощу виблискували у світлі вуличних ліхтарів. Холодні краплі стікали мені за комір. Навкруги було порожньо. Я заплатив штраф та пішов додому.

    Я відкрив очі, і кімната одразу почала обертатись. Сонячне світло сліпило очі. На годиннику була одинадцята ранку. Мене стало нудити. Непевним кроком я дійшов до туалету, та виблював. Нестерпно боліла голова. Я глянув у дзеркало. Під оком був величезний синець. Мене знову знудило.

Пригадав вчорашні події. Кинувся до телефону жодного пропущеного дзвінка чи повідомлення. В соціальних мережах теж нічого. Це мене трохи заспокоїло.

    За тиждень вона виставила перші фотографії на своїй сторінці. Я з цікавістю став їх роздивлятись. Ніжне мереживо сукні підкреслювало її оголені плечі. Кілька золотих прикрас. Нічого зайвого. Фото перехрещених долонь – її маленької з акуратним манікюром, та великої чоловічої. На пальцях сяють обручки. Чоловік вищій за неї майже на голову. В костюмі та білій сорочці. Вони посміхаються і здаються безмежно щасливими!

    Я написав їй: «Вітаю! Бажаю довгих років подружнього життя». А про себе подумав: «Сподіваюсь, у вас все вийде»

    * - Володимир Маяковський «Хмарина в штанях». Переклад Микола Бажан.

Skiv
Опубліковано: 16 жов. 2023 01:51
0 коментарів
Коментарів немає. Напишіть перший коментар до цієї публікації!
Про що мова? Пора визнати що сучасна українська література переживає різносторонню кризу. Ситуація складається так, що перспективи для молодих талановитих авторів стають все більш стислими: ринок літератури розкиданий і неконтрольований, авторське середовище надто локалізоване. Сучасна українська
Проблеми гендерного характеру існують стільки ж часу, скільки існує саме поняття статі. Поглиблюючись у вивчення історії даних проблем, можна знайти багато прикладів з кожного покоління, ще від часів коли людство жило у печерах. Що цікаво, основи цих проблем були сформовані якраз у ті часи, шляхом
Про серіал "Твін Пікс" я вперше почув ще років чотири тому, коли ознайомлювався з різноманітною психоделічною творчістю. Саме тоді я подивився фільм "Малхолланд Драйв", який окрім нових вражень приніс мені ще й нотку ностальгії за улюбленою грою "GTA San Andreas", яку